FIZJOTERAPIA 

Pomaga w dolegliwościach takich jak rwa kulszowa, bóle kręgosłupa, ostroga piętowa, bóle kolan, bóle barków, bóle stawowe, choroby reumatyczne, asymetria ułożeniowa, kręcz szyi, przykurcze mięśni, rwanie ciała, napięciowe bóle głowy, drenaż limfatyczny, zastój limfy, zwyrodnienia bioder i kolan, zespół Baastrupa, RZS, zespół cieśni nadgarstka, urazy sportowe, masaż powiężiowy, łokieć tenisisty, bóle pośladka

Używamy skutecznych narzędzi fizjoterapii jak terapia powięziowa, terapia punktów spustowych, suche igłowanie, taping medyczny, ćwiczenia w bólach kręgosłupa, manipulacje powięziowe Stecco, mobilizacjie i manipulacje kręgosłupa, terapia manualna, terapia kranio sakralna, terapia wisceralna, 

Na czym polega fizjoterapia?

Fizjoterapia to dziedzina medycyny zajmująca się przywracaniem, utrzymywaniem i poprawą zdolności ruchowych oraz funkcji fizycznych organizmu. Jej głównym celem jest leczenie problemów zdrowotnych, które wpływają na ruch i sprawność pacjenta. Fizjoterapia wykorzystuje różne metody i techniki, takie jak ćwiczenia terapeutyczne, terapię manualną, mobilizacje oraz manipulacje stawów, kinesiotaping oraz rozluźnianie mięśniowo- powięziowe.

Jak wygląda fizjoterapia ?

Fizjoterapeuci pomagają pacjentom z różnymi schorzeniami, takimi jak urazy sportowe, problemy ortopedyczne, neurologiczne, przewlekłe bóle czy rekonwalescencja po operacjach. Terapia jest dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta i ma na celu poprawę jakości życia poprzez zmniejszenie bólu, zwiększenie zakresu ruchu, wzmocnienie mięśni i poprawę ogólnej sprawności fizycznej.

W naszej praktyce nie stosujemy fizykoterapii. Skupiamy się wyłącznie na terapii manualnej oraz technikach pracy z tkankami miękkimi oraz stawami. Dzięki precyzyjnym metodom manualnym, dążymy do poprawy funkcji organizmu, redukcji napięcia mięśniowego i przywrócenia prawidłowej ruchomości stawów, co wspiera proces leczenia i powrót do zdrowia.

Zobacz artykuły z działu FIZJOTERAPIA

Aktywność fizyczna

Masaż a terapia manualna - różnice

Taping

Ból odcinka lędźwowego

Ból przewlekły

Szyja smartfonowa

Przykurcze mięśni

Ograniczenia ruchomości